نارنجی

برای تعطیلات چهل و هشتم رفتیم دامغان. همیشه به خاطر درس و مدرسه و دانشگاه هیچ موقع این فصل سال نمیشد بریم دامغان و همیشه تو گرمای تابستان اونجا رو دیده بودیم. تو این فصل عجب اب و هوایی داشت. چه شهر آروم و بی دغدغه ای بود. 

من از اون آدماش نیستم که گیر بدم به زندگی کردن تو شهر های بزرگ و امکانات این شهرهای بزرگ حالم و خوب کنه. وقتی آرامش این شهرهای کوچیک و میبینم دلم میره واسه زندگی کردن اونجا. 

در ایام چهل و هشتم پختن سمنو رواج خاصی داره در دامغان. شبی که ما رسیدیم دیگ های سمنو برپا کرده بودن و اونم چه دیگ هایی. هیچ جا خوشمزه تر از سمنو های دامغان نمیشه پیدا کرد. این و کسی داره میگه که اصلا سمنو دوست نداره. تا اینکه یه روز سمنو دامغان و خوردم و عاشقش شدم. 

همیشه نیمی از زمانی که ما دامغان بودیم به گردش در باغ های پسته می‌گشت. کنار هر باغ پسته کاشتن چند درخت میوه مرسوم هست. انار، البالو، انگور. 

ولی دیگه تو این فصل خبری تو باغ های پسته نبود و درخت ها خشک بودن. 


هر دفعه که میریم دامغان و سر مزار مامان بزرگ انقدر ویو اونجا من و میگیره که دو دل میشم کجا رو انتخاب کنم واسه محل دفنم. قبرستون خانوادگی‌مون با نمایی عاااااااالی هوایی تمیییییییز خاک ارگانیک و کرم و سوسک های کاملا شاد و سر حال و آدم هایی هر هفته میان سر خاکت یا قبر های سیمانی و چند طبقه شهری با کرم و سوسک های به درد نخوره شهری!


این هفته کلا تو بنگاه املاکی زندگی کردم انگار. خونه ای که داشتیم و فروختیم و میخوایم تو شهر خودمون خونه بخرم. انقدر الان اطلاعات دارم درباره خرید خونه که نگو. دیگه کلک هایی که بنگاهی ها میزنن برام رو شده. 

چقققققققدم که من خوش شانسم! تا حالا که دو تا خونه که میخواستم گفتن همین چند لحظه پیش معامله شد و رفت. دو تا خونه هم تا معامله یا حتی نوشتن قرداد هم رفتیم و کنسل شد. 

البته من هیچ وقت ادم خوش شانسی نبودم که بخوام این بار باشم. 

چقدر هم که قیمت ها در نوسانه. یعنی معلوم نیست با اون قیمتی که دارن خونه رو بهت نشون میدن سر نوشتن قولنامه با همون قیمت توافق بشه. 


پ.ن : بد موقعی دیدمت

وسط پاییز

زیر باران

اصلا محال بود

عاشقت نشوم


امضا : خورشید


/ 2 نظر / 28 بازدید
chonniknazarkard

عاااااااالی هوایی تمیییییییز خاک ارگانیک و کرم و سوسک های کاملا شاد و سر حال و آدم هایی هر هفته میان سر خاکت یا قبر های سیمانی و چند طبقه شهری با کرم و سوسک های به درد نخوره شهری!......عالی بود .منم از این مقبره ها دوست دارم خوووو

mahso

ان شا الله یه خونه ی خوب پر از اتفاقات خوب نصیبتون میشه....شک نکن.... از محل دفن گفتی....برای منم چند سالیه که سوال شده کدومش بهتره؟!!!!